Lapinlahden Motonet GP - Lapinlahden Veto
Lippujen ennakkomyynti Ticketmaster:ssa ja Lapinlahden juna-asemalla
Katsomopaikat ennakkoon 25€
Alueliput 15,00 €
Atria tarjoaa alle 12-vuotiaiden lasten liput ilmaiseksi.
Lisätietoja sähköpostitse: info@savogames.fi

Seuraa myös uutisia tällä sivustolla sekä Facebookissa
Savo Games myös Twitterissä!


ENTRY LIST Updated 19th of July at 12 am

HUOM!

- Listalla näkyvät nimet ovat varmasti mukana kilpailussa.

- 1500 metrillä B-erät sekä naisille että miehille. Naisten eriin mahtuu edelleen muutama juoksija.

- Kiekkoon otettiin mukaan 4 miestä ja 6 naista.

- Tilaa ainakin seuraavissa lajeissa: M 100m, 110m aidat, pituus, moukari. N 3000m, 100m aidat, 400m aidat, pituus, kuula. Myös muita lajeja kannattaa tiedustella. Tiedustelut: tuomo.lehtinen@katajayu.fi 

 

MEN

100m

Solomon Bockarie NED 10,13/10,29

Patrick Chinedu ESP 10,20/10,47

Amiya Kumar Mallick IND 10,26/10,63

Eetu Rantala PudasjU 10,30/10,39

Erno Mehtonen SavonlRie 10,76/10,86

Daniel Savolainen JyväskKU 10,90/11,05

Aleksi Kuusinen TampPy 11,09/11,41

Aleksi Sairanen KerimU 11,15/11,15

Ville Hyttinen KuopRei 11,21/11,21

Petter Roos SWE M17

 

1500m

Jordan Williamsz AUS 3.36,62/3.36,62

Adam Ali Musaab QAT 3.36,67/3.41,28

Tamas Kazi HUN 3.37,41/3.39,22

Matthew Ramsden AUS 3.39,39/3.40,22

Oleh Kayafa UKR 3.40,31/3.41,04

Chakib Lachgar MAR 3.40,46/3.40,46

Topi Raitanen HKV 3.45,03/3.45,03

Joonas Rinne SaarijPu 3.45,28/3.45,28

Tuomo Salonen EspTa 3.46,38/3.49,60

Martti Siikaluoma LahdA 3.47,96/3.48,70

Eero Saleva HKV 3.50,74/3.50,74

Samuli Hussa LimNM 3.51,80/3.55,96

Jiri Karjalainen JoensKa 3.52,95/3.55,82

Jussi Huuskonen JyväskKU 3.56,78/4.05,78

Tuomas Puputti IFRaseb 3.57,80/3.57,80

Miika Tenhunen NivU 4.01,32/-

Eemil Helander JyväskKU  4.01,71/-

Otto Kaario JyväskKU 4.04,16/-

Mika Kotiranta JoensKa 4.05,72/4.05,72

Teemu Ruippo JoensKa 4.08,94/4.10,43

Johannes Helander LimNM 4.10,83/4.10,83

Jani Juntunen LimNM 4.12,96/4.12,96

Roni Tirkkonen KuopRei 4.15,16/4.15,16

Carl Björkendahl PorvU 4.15,23/4.15,23

Tuomas Aho LimNM 4.18,12/4.18,12

Ville Lehtoniemi PorvU 4.22,24/4.22,24

Elias Kortelainen JoensKa 4.23,32/4.23,32

Robert Hagström GamlakIF

Isaac Kipkemboi KEN PACE A+B

 

110 hurdles

Deuce Carter JAM 13,20/13,62

Damian Czykier POL 13,29/13,42

Vitali Parakhonka BLR 13,54/13,54

Elmo Lakka JyväskKU 13,69/13,69

 

400 hurdles

Jaak-Heinrich Jagor EST 49,37/50,05

Isak Andersson SWE 50,05/51,16

Joachim Sandberg NOR 50,90/50,90

William Frobe SWE 50,94/50,94

Petteri Monni JyväskKU 51,09/52,67

 

Long Jump

Zarck Visser RSA 841/840

Kristian Pulli KaipVi 807/791

Eero Haapala SeinäjsU 795/754

Kalle Salminen JoensKa 773/773

Topias Koukkula KangU 761/-

Janne Etelämäki KuortKu 746/723

Tuomas Rouvali JyväskKU 737/712

Mikko Rummukainen RistU 736/705

 

Hammer

Tuomas Seppänen NoormNo 76,20/70,33

Alex Young USA 76,14/76,14

Tommi Remes KiuruvU 72,55/70,87

Aaron Kangas KanksLei 72,09/72,09

Roope Auvinen SjundeåIF 70,12/70,12

Markus Kokkonen PyhäsU 69,83/68,44

Petri Rautio OulPy 69,85/63,53

 

Javelin

Cheng Chao-Tsun TPE 91,36/81,69

Neeraj Chopra IND 87,43/87,43

Huang Shih-Feng TPE 86,64/79,93

Ahmed Bader Magour QAT 85,23/83,71

Lassi Etelätalo JoensKa 84,98/78,38

Braian Toledo ARG 83,32/78,57

Joni Karvinen JoensKa 80,04/73,12

Jami Kinnunen ÄänekU 78,44/78,44

Jani Kiiskilä VeitsilKV 78.41/73,96

Toni Keränen LimNM 75,64/75,64

Teo Takala RasebIF 75,15/74,39

Taneli Juutinen KuopRei 74,28/74,28

 

Discus

Frantz Kruger VasaIS 70,32/59,74

Victor Hogan RSA 65,33/65,20

Pyry Niskala SeinäjsU 61,66/60,11

Teemu Poikolainen JoensKa 54,85/49,81

 

WOMEN

100m

Anniina Kortetmaa KannU 11,60/11,60

Aino Pulkkinen ÄänekU 11,65/11,65

Sara Francis KiuruvU 11,75/11,75

Milla Heiskanen IisalVi 12,01/12,25

Kiia Koivistoinen IisalVi 12,62/12,62 W17

Kiia Paanila KuopRei 12,94/12,94 W17

 

1500m

Kalkidan Gezahegne BRN 4.00,97/4.12,00

Tori Tsolis USA 4.10,62/4.18,1

Sandra Eriksson IKFalken 4.11,05/-

Dana Mecke USA 4.11,55/4.11,55

Hanna Hermansson SWE 4.12,01/4.12,01

Brittany McGowan AUS 4.12,10/4.12,10

Yolanda Ngarambe SWE 4.13,18/4.15,65

Kaisa Tyni PyhtY 4.18,27/4.21,46

Saija Seppä SuolU 4.19,55/4.22,44

Janica Rauma ForsSa 4.26,37/4.26,37

Maria Murtorinne KuopRei 4.31,71/4.38,03

Pihla Hokkanen SavonlRie 4.37,78/-

Venla Saari JyväskKu 4.41,66/4.41,66

Lycke Karlsson VasaIS 4.42,54/4.42,54

Evita Itkonen PorvU 4.44,63/-

Päivi Knutar KälvTa 4.48,77/4.54,02

Ninni Löf KalajJu 4.54,12/4.54,12

Johanna Ala-Pöntiö KälvTa 4.54,58/4.55,02

Lotta Tarvainen KuopRei 4.55,43/4.58,23

Petra Väänänen JoensKa 5.04,17/-

Kaisa Honkaharju KälvTa

Veera Kontkanen JoensKa

Iida Pyykönen NurmSe

Olena Zhusman UKR PACE A+B

 

3000m

Camille Buscomb NZL 8.45,97/8.45,97

Andrea Seccafien CAN 8.57,37/8.57,37

Melissa Duncan AUS 8.58,14/8.58,70

Mary Cain USA 8.58,48/-

Camilla Richardsson VasaIS 9.03,84/9.03,84

Victoria Gyurkes HUN 9.17,97/-

Natalie Tanner GER 9.53,77/-

Nathlie Blomqvist IKFalken 10.06,45/-

Mona Jäppinen HKV 10.08,57/10.08,57

Jutta Moilanen JoensKa 10.22,88/10.22,88

Tori Tsolis USA PACE

 

100 hurdles

Nickiesha Wilson JAM 12,79/12,93

Nooralotta Neziri JyväskKU 12,81/12,86

Luca Kozak HUN 12,86/12,86

Eefje Boons NED 12,86/12,86

Klaudia Siciarz POL 12,94/12,94

Greta Kerekes HUN 12,95/12,95

Annimari Korte HIFK 13,14/13,14

Lotta Harala TampPy 13,15/13,15

 

400 hurdles

Hilla Uusimäki KU-58 56,33/58,85

Hanna Palmqvist SWE 57,92/57,92

Eveliina Määttänen KeskiUYU 58,07/58,15

Oona Hujanen HKV 59,57/61,77

 

High Jump

Oksana Okuneva UKR 198/192

Ella Junnila JanJa 192/192

Elina Smolander LapVi 186/182

Laura Rautanen VilppVei 186/179

Sini Lällä JyväskKU 184/170

Heidi Erkinheimo SeinäjsU 183/172

Viivi Voutilainen TuUL 182/174

Ilona Äyräväinen KarhKa 181/176

Gabriela Kosonen TampPy 181/172

Elin Pajunen IFÅsarna 180/174

 

Long Jump

Emmi Mäkinen JyväskKU 637/579

Anne-Mari Lehtiö KU-58 635/617

Taika Koilahti TurWei 628/628

Senni Salminen ImU 589/589

Jessica Miettinen JoensKa 584/584

 

Shot

Senja Mäkitörmä VarpVi 16,05/16,05

Kaisa Kymäläinen OrivPo 16,02/16,02

Niina Kelo KeskiUYU 15,28/13,38

Eveliina Rouvali KuopRei 15,25/15,25

Henna Sallinen SavonlRie 14,22/13,87

Kaisu Eskelinen MaanMa 14,12/14,12

 

Discus

Sanna Kämäräinen LapinlVe 61,07/56,25

Salla Sipponen KeurKi 57,89/57,89

Katri Hirvonen JoensKa 57,44/51,14

Vilma Paakkala EspTa 51,74/51,74

Tuula Penttinen PuumVi 50,77/50,77

Johanna Lehtiö KU-58 49,76/49,76

 

Wheelchair 100 + 200 m

Leo-Pekka Tähti PorTa T54

Niko Ristiranta KuusankKi T54 

Tuomo Himanka KalajJu T54

Amanda Kotaja VampU T54

Sini Paukkeri PudasjU T54

Henry Manni LänsiUU T34

 

Wheelchair Javelin

Marjaana Heikkinen SiiPo F34

Jasmine Repo JyväskKU F55

Santeri Karvo EspTa F57