Lapinlahden Motonet GP - Lapinlahden Veto
Lippujen ennakkomyynti Ticketmaster:ssa ja Lapinlahden juna-asemalla
Katsomopaikat ennakkoon 25€
Alueliput 15,00 €
Atria tarjoaa alle 12-vuotiaiden lasten liput ilmaiseksi.
Lisätietoja sähköpostitse: info@savogames.fi

Seuraa myös uutisia tällä sivustolla sekä Facebookissa
Savo Games myös Twitterissä!


ENTRY LIST Updated 28th of July at 12 am

HUOM!

- Listalla näkyvät nimet ovat varmasti mukana kilpailussa.

- 1500 metrillä B-erät sekä naisille että miehille. Naisten eriin mahtuu edelleen muutama juoksija.

- Tilaa ainakin seuraavissa lajeissa: M 100m, 110m aidat, moukari. N 3000m, 100m aidat, kuula. Myös muita lajeja kannattaa tiedustella. Tiedustelut: tuomo.lehtinen@katajayu.fi 

 

MEN

100m

Deji Tobais GBR 10,18/10,32 A

Amiya Kumar Mallick IND 10,26/10,63 A

Eetu Rantala PudasjU 10,30/10,39 A

Otto Ahlfors IkaalU 10,44/10,49 A

Viljami Kaasalainen MikkKV 10,52/10,52 A

Dennis Otieno KEN 10,58/10,58 A

Oskari Lehtonen NurmijYU 10,67/10,67 B

Erno Mehtonen SavonlRie 10,76/10,86 B

11 Aleksi Kuusinen TampPy 11,09/11,41 B

12 Aleksi Sairanen KerimU 11,15/11,15 B

13 Ville Hyttinen KuopRei 11,21/11,21 B

16 Viljami Hietaharju JyväskKU 11,10/11,10 B

 

M17 100m

14 Richard Liemula KuopRei 12,13/12,13 M17 C

15 Petter Roos SWE M17 C

 

4 x 100 m

FINLAND Eetu Rantala-Otto Ahlfors-Oskari Lehtonen-Samuel Purola

INTERNATIONAL TEAM Deuce Carter-Viljami Kaasalainen-Dennis Otieno-Amiya Kumar Mallick

 

1500m

Jordan Williamsz AUS 3.36,62/3.36,62 A

Adam Ali Musaab QAT 3.36,67/3.41,28 A

Tamas Kazi HUN 3.37,41/3.39,22 A

Matthew Ramsden AUS 3.39,39/3.40,22 A

Chakib Lachgar MAR 3.40,46/3.40,46 A

Ilari Piipponen KarhKa 3.43,04/3.54,34 A

Topi Raitanen HKV 3.45,03/3.45,03 A

Joonas Rinne SaarijPu 3.45,28/3.45,28 A

10 Tuomo Salonen EspTa 3.46,38/3.49,60 A

12 Eero Saleva HKV 3.50,74/3.50,74 A

13 Samuli Hussa LimNM 3.51,80/3.55,96 A

14 Jiri Karjalainen JoensKa 3.52,95/3.55,82 A

34 Emanuel Rolim POR 3.37,16/3.44,04 A

35 Siarhei Platonau BLR 3.41,47/3.43,87 A

33 PACE Isaac Kipkemboi KEN 2.25 1000m

 

 

17 Miika Tenhunen NivU 4.01,32/- B

18 Eemil Helander JyväskKU  4.01,71/- B

19 Otto Kaario JyväskKU 4.04,16/- B

20 Arttu Simanainen JoensKa 4.04,93/4.18,85 B

21 Mika Kotiranta JoensKa 4.05,72/4.05,72 B

22 Teemu Ruippo JoensKa 4.08,94/4.10,43 B

23 Johannes Helander LimNM 4.10,83/4.10,83 B

24 Vilho Helenius NokU 4.11,09/4.18,12 B

25 Jani Juntunen LimNM 4.12,96/4.12,96 B

26 Arttu Kärkiö KeitKu 4.13,14/4.17,52 B

27 Roni Tirkkonen KuopRei 4.15,16/4.15,16 B

28 Carl Björkendahl PorvU 4.15,23/4.15,23 B

29 Tuomas Aho LimNM 4.18,12/4.18,12 B

30 Ville Lehtoniemi PorvU 4.22,24/4.22,24 B

31 Elias Kortelainen JoensKa 4.23,32/4.23,32 B

32 Robert Hagström GamlakIF B

33 Isaac Kipkemboi KEN PACE 63`s

 

110 hurdles

Deuce Carter JAM 13,20/13,62

Damian Czykier POL 13,29/13,37

Vitali Parakhonka BLR 13,40/13,40

 

400 hurdles

Isak Andersson SWE 50,05/51,16

Joachim Sandberg NOR 50,90/50,90

William Frobe SWE 50,94/50,94

Joni Vainio-Kaila LaitJy 51,09/51,62

Petteri Monni JyväskKU 51,09/52,08

 

Long Jump

Zarck Visser RSA 841/840

Jarvis Gotch USA 827/827

Kristian Pulli KaipVi 807/791

Henri Väyrynen KajKi 807/774

Eero Haapala SeinäjsU 795/765

Kalle Salminen JoensKa 773/773

Topias Koukkula KangU 761/-

Janne Etelämäki KuortKu 746/723

10 Tuomas Rouvali JyväskKU 737/712

11 Mikko Rummukainen RistU 736/705

12 Roni Ollikainen HKV 805/775

 

Hammer

Tuomas Seppänen NoormNo 76,20/70,50

Alex Young USA 76,14/76,14

Roope Auvinen SjundeåIF 70,12/70,12

Markus Kokkonen PyhäsU 69,83/68,48

Petri Rautio OulPy 69,85/63,53

 

Javelin

Cheng Chao-Tsun TPE 91,36/83,67

Neeraj Chopra IND 87,43/87,43

Huang Shih-Feng TPE 86,64/79,93

Lassi Etelätalo JoensKa 84,98/78,38

Braian Toledo ARG 83,32/78,57

Joni Karvinen JoensKa 80,04/73,12

Toni Keränen LimNM 78,86/78,86

Jami Kinnunen ÄänekU 78,44/78,44

Jani Kiiskilä VeitsilKV 78.41/74,40

10 Teo Takala RasebIF 76,94/76,94

11 Taneli Juutinen KuopRei 74,28/74,28

12 Toni Kuusela KuortKu 75,63/75,28

 

Discus

Frantz Kruger VasaIS 70,32/59,74

Teemu Poikolainen JoensKa 54,85/50,73

 

WOMEN

100m

Anniina Kortetmaa KannU 11,60/11,60

Aino Pulkkinen ÄänekU 11,65/11,65

Jenna Jokela HIFK 11,74/12,31

Sara Francis KiuruvU 11,75/11,75

Anna Julin IFNykn 12,04/12,25

10 Tissanna Hickling JAM 11,46/11,46

 

W17 100m

Kiia Koivistoinen IisalVi 12,62/12,62 

Kiia Paanila KuopRei 12,94/12,94 

9 Minttu Eskelinen IisalVi 13,00/13,00 

 

1500m

Tori Tsolis GRE 4.10,62/4.17,35 A

Sandra Eriksson IKFalken 4.11,05/- A

Dana Mecke USA 4.11,55/4.11,55 A

Brittany McGowan AUS 4.12,10/4.12,10 A

Yolanda Ngarambe SWE 4.13,18/4.15,65 A

Kaisa Tyni PyhtY 4.18,27/4.21,46 A

10 Janica Rauma ForsSa 4.26,37/4.26,37 A

25 Volha Nemogay BLR 2.12 800m, continue to 1000m

 

 

11 Maria Murtorinne KuopRei 4.31,71/4.38,03 B

13 Venla Saari JyväskKu 4.41,66/4.41,66 B

14 Lycke Karlsson VasaIS 4.42,54/4.42,54 B

15 Evita Itkonen PorvU 4.44,63/- B

16 Jutta Moilanen JoensKa 4.47,68/4.47,68 B

17 Päivi Knutar KälvTa 4.48,77/4.54,02 B

18 Ninni Löf KalajJu 4.54,12/4.54,12 B

19 Johanna Ala-Pöntiö KälvTa 4.54,58/4.55,02 B

20 Lotta Tarvainen KuopRei 4.55,43/4.58,23 B

22 Kaisa Honkaharju KälvTa B

23 Veera Kontkanen JoensKa B

24 Iida Pyykönen NurmSe B

25 Volha Nemogay BLR PACE B 4.35 pace

 

3000m

Camille Buscomb NZL 8.45,97/8.45,97

Andrea Seccafien CAN 8.57,37/8.57,37

Melissa Duncan AUS 8.58,14/8.58,70

Victoria Gyurkes HUN 9.17,97/-

Nathalie Blomqvist IKFalken 10.06,45/-

Mona Jäppinen HKV 10.08,57/10.08,57

Tori Tsolis USA PACE

10 Brittany McGowan AUS PACE

11 Ilona Välimäki UudKK 9.51,34/9.56,46

 

100 hurdles

Nickiesha Wilson JAM 12,79/12,93

Nooralotta Neziri JyväskKU 12,81/12,86

4 Katsiaryna Paplauskaya BLR 12,88/13,42

Greta Kerekes HUN 12,95/12,95

Annimari Korte HIFK 13,14/13,14

Lotta Harala TampPy 13,15/13,15

10 Elisa Kirvesniemi JyväskKU 14,24/14,24

11 Ruslana Rashkovan BLR 13,35/13,35

 

400 hurdles

Hilla Uusimäki KU-58 56,33/57,78

Eveliina Määttänen KeskiUYU 58,07/58,15

Oona Hujanen HKV 59,57/61,77

Viola Westling TuUL 60,45/60,45

Mariya Mykolenko UKR 56,25/56,25

 

High Jump

Oksana Okuneva UKR 198/192

Linda Sandblom HIK 193/180

Ella Junnila JanJa 192/192

Elina Smolander LapVi 186/186

Laura Rautanen VilppVei 186/184

Sini Lällä JyväskKU 184/173

Heidi Erkinheimo SeinäjsU 183/172

Viivi Voutilainen TuUL 182/174

10 Elin Pajunen IFÅsarna 180/179

 

Long Jump

Tissanna Hickling JAM 661/661

Anne-Mari Lehtiö KU-58 635/617

Matilda Bogdanoff Hifk 635/601

Taika Koilahti TurWei 628/628

Elisa Kirvesniemi JyväskKU 616/580

Roosa Määttälä KokkVei 604/604

Sini Sanaslahti KaipVi 595/595

10 Senni Salminen ImU 594/594

11 Jessica Miettinen JoensKa 584/584

 

Shot

Senja Mäkitörmä VarpVi 16,95/16,95

Kaisa Kymäläinen OrivPo 16,11/16,11

Niina Kelo KeskiUYU 15,28/13,99

Henna Sallinen SavonlRie 14,44/14,44

Kaisu Eskelinen MaanMa 14,12/14,12

 

Discus

Sanna Kämäräinen LapinlVe 61,07/56,96

Salla Sipponen KeurKi 57,89/57,89

Katri Hirvonen JoensKa 57,44/52,32

Vilma Paakkala EspTa 51,74/51,74

Tuula Penttinen PuumVi 50,77/50,77

Johanna Lehtiö KU-58 49,76/49,76

Niina Kelo KeskiUYU 54,44/48,07 

 

Wheelchair 100 + 200 m

Leo-Pekka Tähti PorTa T54

Niko Ristiranta KuusankKi T54 

Tuomo Himanka KalajJu T54

Amanda Kotaja VampU T54

Sini Paukkeri PudasjU T54

Henry Manni LänsiUU T34

 

Wheelchair Javelin

Marjaana Heikkinen SiiPo F34

Jasmine Repo JyväskKU F55

Santeri Karvo EspTa F57

 

P12 200m

Elmer Vauhkonen LapinlVe 26,00/26,00

Elias Vanhanen KuopRei 29,67/30,12

Lauri Juvonen SiilPo

Aapo Mäkiniemi LimNM 28,73/28,73

 

T12 200m

Emma Juntunen SuomRa

Melissa Vanhanen KuopRei 34,62/34,62

Sara Viljala KuopRei 37,30/37,30